#1 05.01.2013 14:38

Laatu
Moderator
From: Helsinki
Registered: 18.07.2005
Posts: 11,878
Website

Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Teenpä tällaisen otsikon, jos jotakuta kiinnostaa, miltä kuulosti paras konemusa 2000-luvun taitteessa.

Palaamme aikaan, jolloin makuuhuonestudio alkoi lopullisesti korvata oikean studion. Aikaan, jolloin useimpien artistien työkaluina oli kolme välinettä: Mäkin läppäri, Logic-sekvensseriohjelma ja Nordin Micro Modular.

Tuohon aikaan pahin kiistanaihe em411-forumilla oli, saako muusikko käyttää valmiita presettejä. Vastaus oli useimmiten ei. Kovimmat artistit koodasivat itse synansa tai vähintään rakentelivat monimutkaisia patcheja Max/MSP:llä.

Toiseksi eniten kiisteltiin siitä, kuinka paska oli musiikkigenren kattokäsitteeksi vakiintunut termi IDM.

Musiikki oli ennen muuta nörttien hommaa.

Paras levy-yhtiö oli tuohon aikaan semmonen ku Planet Mu, jota pyöritti heppu nimeltä Mike Paradinas, taiteilijanimeltään µ-Ziq.

Paradinaksen levy-yhtiön tunnetuin löytö on 2000-luvun lopulla indie-mainstreamiin breikannut Venetian Snares, mutta yhtiöön kuului useita muitakin, jo pitkälti unohdettuja, jalokiviä.

Esimerkiksi kaikkien aikojen ehkä parhaan drum'n'bass-levyn julkaissut Keith Fullerton Whitman, joka käytti 2000-luvun taitteessa taiteilijanimeä Hrvatski:

Tai sitten tällainen tyyppi kuin Capitol K, joka yhdisti harvinaisen hienolla tavalla kitarapop-melodiatajun ja samplaamisen:


You know, if it was a regular salad I wouldn't have said anything. But you had to have the BIG SALAD.

Offline

#2 05.01.2013 19:24

risto_m
Member
From: Turku
Registered: 20.09.2006
Posts: 9,857

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Hieno otsikko ja mahtava lafka, mutta ite vaihtaisin jopa muotoon suuruuden vuonna 2012! Ital Tek, Traxman, Young Smoke, molemmat Italin levyt, ja vielä Machinedrumin Room(s) (vai tuliko 2011) ois kaikki luultavasti mun viime vuoden top 30 -albumilistalla. Ihan järkyn kova Planet Mu -vuosi.

Lisäksi parin vuoden sisään tulleista hehkutan Bangs & Works -footwork-kokiksia, DJ Naten täyspitkää ja erityisesti Chrissy Murderbotin Women's Studies -jukepläjäystä. Planet Mu 4eva!


Se on ihan järkyttävää. Se on kuvottavaa kusetusta. Se on helvetinmoista suhmurointia. Se on törkeää. Se on ihan karseaa katsoa.

Offline

#3 05.01.2013 19:41

risto_m
Member
From: Turku
Registered: 20.09.2006
Posts: 9,857

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Tota Capitol K:ta tuli itekin aikoinaan kuunneltua ja Venetian Snaresin levyt on edelleen täyttä timattia. Mun mielestä on hauskaa kuinka Paradinas on aina julkaissut mitä itteensä sattuu kulloinkin kiinnostamaan, ja usein löytänyt julkaistavaa tosi osuvasti genren vierestä. Esim dubstepin alkuaikoina tuli sellasia levyjä ku Venetian Snaresin Black Sabbath 10" tai Milanesen eka levy:

Tää oli 2006, huikee biisi:


Se on ihan järkyttävää. Se on kuvottavaa kusetusta. Se on helvetinmoista suhmurointia. Se on törkeää. Se on ihan karseaa katsoa.

Offline

#4 05.01.2013 19:53

Folkhälsan
Member
Registered: 12.12.2009
Posts: 4,282

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Kyllähän Planet Mussa on huomionarvoista just se, että se tuuttaa ajankohtaista kamaa koko ajan pihalle ja skouttailee kiinnostavia genrejä ja nichejä, kuten just viime vuosina noita Chicagon footwork- ja juke-juttuja. Kuedon hieno Severanthan tuli niin ikään Mu:lta viime (vai oliko toissa?) vuonna.

Vex´D:n Degenerate oli muuten varmaan ekoja dubstep-juttuja, joita kuuntelin. Boxcutter osui aika lailla samoihin aikoihin.  peuk

Last edited by Folkhälsan (05.01.2013 19:56)


Vuoden nuori muotoilija.

Offline

#5 05.01.2013 19:54

risto_m
Member
From: Turku
Registered: 20.09.2006
Posts: 9,857

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Jes, Kuedokin tosiaan vielä oli näitä uudempia, albumi koneella, mutta vielä en oo kovasti kuunnellut. Traxmanin levy on todella päräyttävä, iso suositus. Jottei eksytä aikakaudesta lopullisesti, niin aion kuunnella Hrvatskin junkkalevyä tänään baarista tultuani. Nyt leffailtaan katsomaan Romanovin kivet tongue icon_arrow


Se on ihan järkyttävää. Se on kuvottavaa kusetusta. Se on helvetinmoista suhmurointia. Se on törkeää. Se on ihan karseaa katsoa.

Offline

#6 07.01.2013 14:23

Esa Pakarainen
Member
Registered: 06.08.2012
Posts: 83

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Terror Danjah - Gremlinz (The Instrumentals 2003-2009)
on myös aivan mahtava!

http://www.youtube.com/watch?v=jYt_5jYLbeg
http://www.youtube.com/watch?v=0oJJ8-59pXE

Last edited by Esa Pakarainen (07.01.2013 16:15)


"to hope for more antennae" -Melvins

Offline

#7 07.01.2013 14:31

ammmmm
Member
Registered: 21.12.2011
Posts: 344

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Pitääpä kuunnella noita, IDM jutut on mulle aina olleet aika tuntematon alue ja oikeastaan tää koko yhtiökin suurempana kokonaisuutena. Ja esim. Traxman on kyllä tuttu Dance Manialta, mutta en mä tota Planet Mu:n levyä ole edes kuullut. Westside Boogie onkin kyllä mahtava.

Offline

#8 24.01.2013 03:49

Laatu
Moderator
From: Helsinki
Registered: 18.07.2005
Posts: 11,878
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Urho Ghettonen wrote:

Toissa vuonna tulleelle lafkan parhaalle julkaisulle  icon_cool  peuk

Meinaatko sattumalta Kuedon Severant-levyä, vai jotakin muuta? Kuuntelin sen joskus pari kertaa läpi jostain streamisivulta, ja levy kuulosti ihan kiinnostavalta. Hain sen äsken koneelle tarkempaan kuunteluun.


You know, if it was a regular salad I wouldn't have said anything. But you had to have the BIG SALAD.

Offline

#9 24.01.2013 10:19

Folkhälsan
Member
Registered: 12.12.2009
Posts: 4,282

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Laatu wrote:
Urho Ghettonen wrote:

Toissa vuonna tulleelle lafkan parhaalle julkaisulle  icon_cool  peuk

Meinaatko sattumalta Kuedon Severant-levyä, vai jotakin muuta? Kuuntelin sen joskus pari kertaa läpi jostain streamisivulta, ja levy kuulosti ihan kiinnostavalta. Hain sen äsken koneelle tarkempaan kuunteluun.

Varmaan toi Machinedrumin Rooms kyseessä.


Vuoden nuori muotoilija.

Offline

#10 28.01.2013 15:17

Folkhälsan
Member
Registered: 12.12.2009
Posts: 4,282

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Joo kuuntelen just tätä Traxmanin levyy, ja parin biisin perusteella huh huu miten freesiä kamaa!  tongue

333.jpg

Last edited by Folkhälsan (28.01.2013 15:17)


Vuoden nuori muotoilija.

Offline

#11 15.02.2021 12:51

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

joo ylös ja lisätäänpä µ-Ziq otsikkoon kun ei jaksa uuttakaan tehdä. tosiaan aphex-päissäni kaivelin vanhoja levyjä esille ja huomasin pari µ-Ziq -cd:tä joita en ollut vuosikausiin kuunnellut, tuskin edes tämän vuosisadan puolella, ja totesin että ompas hyvän kuuloista.

parasta nyt -topikista:

psychocandy wrote:

µ-Ziq - tango n' vectif colorflash

Jostain syystä kaivoin tämän pitkästä aikaa kuunneltavaksi ja onpa ihan sairaan kovaa kamaa, ei kovin kaukana aphex twinistä, ehkä aavistuksen melodisempaa. Artistinimi vain sen verran hankala että vaivoin sain copypastattua, oman topikin paikka jos ei jo ole? Ja mitähän jäbä duunaa nykyään? Mutta tosiaan en muistanutkaan että näin kovaa kamaa jo ysärin alkupuolella peuk

dadadrlrl wrote:

^ Pitipä ihan laittaa mielenkiinnosta soimaan ja eka biisihän oli varsin miellyttävää mäiske-elektroa! Jatkoon.

joopa joo, jostain syystä en ole sittemmin enää seurannut kaverin tekemisiä, mutta ilmeisesti täytyy korjata asia. se auteurs-remixlevy löytyy itseltäni myös, muistini mukaan oli varsin hyvä, täytyy kuunnella sitä seuraavaksi.

ja jos jollain on tän levyjä myynnissä niin pistäkääpä viestiä, ostan ff

https://mikeparadinas.bandcamp.com


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#12 16.02.2021 18:08

HannaEbola
Member
Registered: 23.02.2010
Posts: 218

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Vuosi 2000 ja 'gwai - mjyyziq biiffi nevö foget biggrin

slag boom van loon remix update:

mogwai refuse to honour their side of the remix swap initiated by my remix of "fear satan". i have recieved no payment or return remix for the effort involved in remixing this track. in fact i have spent countless hours phoning stuart and colin (their manager) to get them to come to an arrangement. they claim that they received no money from the mogwai remix project (on eye q). the other remixers were paid. my deal was a remix swap. mogwai want me to pay them for a remix. seems they're just in it for the money. witness the recent pias/offer more money thing.

the backwards message at the end of my Mogwai remix seems to have mysteriously come true.

mogwai:are cunts

having been informed that the message about me had been posted by mike paradinas, i felt the need to explain what has happened with this matter. apparently mike refused the remix fee (500) when he did a mix for our 'kicking a dead pig' remix album instead wanting us to do a mix in exchange. this was totally fair enough as most of the mixes we do don't involve a fee anyway as the labels just pay for the studio time. when mike phoned me about it after sending me the album i was totally up for it, the only snag being that i asked for some money to pay for some studio time (150 was mentioned) mike seemed shocked that i/we didn't have our own studio (we're not all on virgin records mike!!) and said i should try and find a free studio or use a 4 track!!!!! my reticence to go out my way to sort this out stemmed partly from one time i called him with an idea and he was in buenos aires dj'ing for bjork which hardly implicates a state of financial hardship, and also from his dull manner and and zombie-like conversational skills. nothing happened about this for ages until mike contacted colin (mogwai manager) with the news that they had a label (eye-q) which was now doing the record and thus there was money for a studio (the record was previously going out on his own planet-mu imprint). the last i'd heard colin was repeatedly e- mailing eye-q to no avail. how this dull tale ended up with mike bitching about me on an unrelated message board is beyond me but i'll say one thing about it now. he can shove his remix right up his specky arse.

stuart leslie braithwaite

Offline

#13 16.02.2021 18:40

dadadrlrl
Member
From: Märzbau
Registered: 01.03.2018
Posts: 3,857
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

icon_lol

Offline

#14 17.02.2021 17:45

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#15 09.05.2021 21:03

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

µ-Ziqilta ilmestyy kohta uusi levy

Analogical Force presents Scurlage by µ-Ziq - Mike Paradinas’ first full length outing under the alias since 2013 which was written in the lockdown of 2020 in the Welsh countryside. A long overdue return from the pioneer of the ‘drill n bass’ sound and founder of Planet Mu records.

Scurlage is a timely reminder of the classic µ-Ziq sound, with a more expansive outlook than some of his earlier records. Spanning ten new tracks, it’s constructed using µ-Ziq’s unmistakable palette of sounds - pure emotive melodies from analogue synths, rapid-fire drum programming and futuristic undertones. Opening with ‘Blakers Loop’, a tense sci-fi vision cast on top of rolling 808s in what almost comes across like a µ-Ziq reinterpretation of contemporary trap, it moves between the various facets of the µ-Ziq sound.

‘Preston Melodics’ follows with more peaceful strokes, with warmly jaded chords and a pared back, deconstructed break. Tracks like ‘Murker’ and ‘Cleaning’ channel the classic future-shock vibes of his earlier work in the form of frenetic dark electro productions. Their vision of the future isn’t entirely dystopian, with plenty of conversely utopian pictures painted throughout the album. Tracks like ‘Blauwasser’ and ‘Bentley’ sculpt dynamic cityscapes with their redemptive chords and optimistic arpeggio lines. ‘Strawberry Aero’ completes the narrative in contemplative fashion, the dramatic twists and turns a fading memory as we’re enveloped in soothing synth tones.

A victory lap thrown down by a masterful producer, re-entering the scene to show us how it's done.


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#16 20.06.2021 00:13

psychocandy
streittari-jantta
From: outhouse of the pryeeeeeee
Registered: 04.07.2005
Posts: 11,498
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Bluff Limbo, varsinkin ykköslevy, on kyllä niin kovaa kamaa että hallelujaa rokrok psykostep


Karhut feissiin kuule tää on se reitti hä ...ja kerran eräs naarassusi melkein mun kengille kusi tongue
FJs1lyz.gif

Offline

#17 16.12.2021 13:58

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

kai tämänkin vois hankkia ja taitaa päästä omalle vuosilistalleni colorflash

sittenhän on myös se mrs jynxin kanssa tehty yhteislevy secret garden...


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#18 18.12.2021 16:00

psychocandy
streittari-jantta
From: outhouse of the pryeeeeeee
Registered: 04.07.2005
Posts: 11,498
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

Juma mikä biisi colorflash


Karhut feissiin kuule tää on se reitti hä ...ja kerran eräs naarassusi melkein mun kengille kusi tongue
FJs1lyz.gif

Offline

#19 29.04.2022 12:10

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

287547.jpg

Planet Mu welcomes back owner Mike Paradinas (a.k.a. µ-Ziq) for ‘Magic Pony Ride’, an album of joyful, melodic, jungle-inspired music, and his first LP of new material on the label since 2013. The title reflects the childlike wonder of the album, happy melodies are foregrounded, wordless vocals bounce and echo while sounds bubble and sparkle. Paradinas had been releasing archival albums but got a taste for making new music after a trip to Wales (inspiring ‘Scurlage’, his 2021 album on Analogical Force). This influence of using trips away as a muse is carried on in ’Magic Pony Ride’ after a weekend getaway found Paradinas riding Icelandic horses across a snowy landscape at dawn. You can almost feel the relaxed wide open spaces in the lush synth chords of the title track and ‘Uncle Daddy’. The album also reflects on family with features from his daughter Elka on ‘Picksing’ and ‘Elka’s Song’ and ‘Galope’ in memory of his father who passed away a few years ago. The theme of family is also found in the meditative ‘Shulem’s Theme’, a title inspired by the Netflix series Shtisel. These reflective themes tie in with this year’s 25th anniversary reissue of µ-Ziq’s 1997 breakthrough album ‘Lunatic Harness’. In Mike’s own words “Magic Pony Ride was written as a kind of follow up to ‘Lunatic Harness’, at least in terms of genre and style. After mastering Lunatic for its reissue I went back to using breaks again on some newer tracks and this is the result!”
Digital Track List

    1 Magic Pony Ride, Pt. 1 3:50
    2 Uncle Daddy 5:28
    3 Picksing 1:48
    4 Unless 6:09
    5 Turquoise Hyperfizz 5:16
    6 Galope 3:16
    7 Goodbye 5:10
    8 Brown Chaos 2:56
    9 Shulem's Theme 4:23
    10 Elka's Song 3:20
    11 Magic Pony Ride, Pt. 2 3:09
    12 Don't Tell Me (It's Ending) 6:36

colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash colorflash


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#20 12.06.2022 21:14

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

femmalla ostamani royal astronomy on varsin hyvä levy, varsinkin tää biisi on ihan tajuton bängeri colorflash

myykäs joku mulle lunatic harness, maksan hyväkuntoisesta cd:stä vaikka 20 eååh


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#21 13.06.2022 19:09

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

psykokarkki wrote:

myykäs joku mulle lunatic harness, maksan hyväkuntoisesta cd:stä vaikka 20 eååh

näköjään heinäkuussa ilmestyy 25-vuotispainos, joten ei tarvitsekaan, ostan uutena sitten

elikkäs KIITOS CDON kun päivystät forkkaa ja vastasit viestiini ff


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#22 15.07.2022 22:06

psychocandy
streittari-jantta
From: outhouse of the pryeeeeeee
Registered: 04.07.2005
Posts: 11,498
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

psykokarkki wrote:
psykokarkki wrote:

myykäs joku mulle lunatic harness, maksan hyväkuntoisesta cd:stä vaikka 20 eååh

näköjään heinäkuussa ilmestyy 25-vuotispainos, joten ei tarvitsekaan, ostan uutena sitten

elikkäs KIITOS CDON kun päivystät forkkaa ja vastasit viestiini ff

Tämä soimassa, hyvältä kuulostaa colorflash


Karhut feissiin kuule tää on se reitti hä ...ja kerran eräs naarassusi melkein mun kengille kusi tongue
FJs1lyz.gif

Offline

#23 27.07.2022 21:48

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

ostin suunnilleen sokkona dykehouse-nimisen artistin levyn kun halvalla sai ja samoilla postikuluilla muutaman muun kanssa. eihän tää kauheasti paradinasin omista jutuista poikkea mutta sou not, ihan mukavan kuuloista menoa


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#24 04.11.2022 10:56

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

hello, is it µ-Ziq you're looking for icon_surprised jo toinen albumi vuoden sisällä, paradinas pistäny tuulemaan colorflash

https://boomkat.com/products/hello-c625 … f3fd0384e3

5055869566339_T10_Image.jpg


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#25 04.11.2022 16:09

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

ja tommonenkin ilmestynyt tänään:


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#26 17.02.2023 11:59

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

mike paradinasilta tulossa uusi albumi huhtikuussa, 1977:


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#27 27.03.2023 19:35

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

This came out a week or two after Tango N'Vectif, a co-production with my German friend Marco Jerrentrup.


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#28 07.04.2023 23:46

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

RY30 Trax were made in 1995 while µ-Ziq aka Mike Paradinas was recording Jake Slazenger material for Warp. They were always intended to belong together as an album and now we’re proud to make them available to you twenty years later.

tätä ei vissiin ole julkaistu fyysisenä joten taidanpa ostaa diginä, hyvää kamaa colorflash


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#29 08.04.2023 14:16

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

^ on muuten ihan sairaan kova levy, miksei kukaan jukaise fyysisenä itku ja miten ihmeessä tämmöinen matsku voi jäädä pariksikymmeneksi vuodeksi julkaisematta? vai onko tarina keksitty? joka tapauksessa mike paradinas on nero

uusi 1977-levykin iha pl mutta tämä kyllä parempi


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

#30 14.04.2023 16:35

psykokarkki
uses and endorses MUOVIKASSI and COMMUNISM ☭
From: #Mitään UG:tä ei ole olemassa freak "skene"
Registered: 14.11.2006
Posts: 100,043
Website

Re: Planet Mu:n suuruuden päivät 2000-luvun taitteessa / µ-Ziq

täällä ei muuten ole mainittu oriolia, ihan sattumalta ostin levyn tossa joskus kun halvalla sai ja samoilla posteilla kulki jonkun toisen kanssa ja tästä on muodostunut vähitellen ihan suosikki, ainoa (?) albuminsa siis nimeltään night and day ja ilmestyi 2010 planet mu:n toimesta, kannattaa tsekkailla jos tämmöinen kiinnostaa.


Mitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifMitään UG:tä ei ole olemassag71u3wL.gifPUFF PUFF BONG BONG

Online

Board footer

Powered by FluxBB