You are not logged in.
Löytäny pelaamisen ilot uudestaan. Kiva homma kyl. Vanhanakin ehtii.

Ti ho detto come una volta un po' di vino, dischi in vinile, sequel, ragazze, ragazze, Kauko Röyhkä?
Offline
Suosittelen kokeilemaan Tuxkarttia. Saa ilmaiseksi melkein mille tahansa laitteelle ja on kehittynyt varsin päteväksi ajelupeliksi.
Halusin syväluotaa sitä yhteiskunta-akselien välistä juopaa, joka jo silloin varjosti minua ja minä sitä.

Offline

Offline
Pornokaupasta atomic health ja putkipommit haltuun, siitä yläkertaan, jetpackki selkään ja haulikko ojossa areenalle. Mahtavaa aikaa. Tämä video kuvastaa hyvin, miten käänteentekevä peli Duke 3d oli kovin vakavasti itsensä ottaneen räiskintägenren alkutaipaleella.
You know, if it was a regular salad I wouldn't have said anything. But you had to have the BIG SALAD.
Offline
Disco Elysium pelattu läpi.
What a ride. Jollain toisella metodilla joskus uudestaan.
Suosittelen jos kiinnostaa marxismi ja päihteet. Eikä haittaa jos pitää lukea.
Halusin syväluotaa sitä yhteiskunta-akselien välistä juopaa, joka jo silloin varjosti minua ja minä sitä.

Offline
Teki mieli pelata Indiana Jones and the Great Circleä, koska pelihän on kuin tehty Muinaishistoria-topicin ystäville. Kyseessä on toissa vuonna julkaistu uuden sukupolven grafiikkakorttien voimannäyte. Edellisellä vuosikymmenellä ostettu pöytäkoneeni ei mitenkään pystyisi sitä pyörittämään. Ostaisinko muka uuden koneen vain yhtä peliä varten?
Päädyin yllättävään ratkaisuun. Hommasin GeforceNow-jäsenyyden, jolla voin parillakympillä kuussa vuokrata viimeisintä huutoa olevan 3d-kortin ja pelata peliä striiminä. Olin todella utelias, että toimiiko tämä oikeasti.
Ja kas kummaa, striimattu pelikokemus on paljon sulavampi kuin mitkään natiivisti pyöritetyt pelit tällä koneella. Etenkin nyt, kun hommasin vielä nettikaapelin wlanin tilalle. Voin lämpimästi suositella, jos joku uudempi peli kiinnostaa, eikä koneen päivitys huvita. Ne pahukset olivat oikeassa. Minä en omista mitään ja minä olen onnellinen.
You know, if it was a regular salad I wouldn't have said anything. But you had to have the BIG SALAD.
Offline
Heitä arvaus, että mistä tätä tekstiä kirjoitan. Kyllä, vain yksi arvaus. Ja kerro tarkalleen paikka. En anna vihjeitä. Anna tulla nyt vaan. Kyllä! Arvasit oikein, olen Sfinksin pyllyn alla! Ennen kuin kerron tarkemmin, miksi saavuin tänne eilen natsien kyydissä ilmalaivalla, lienee syytä puhua hetki uusista tuttavuuksista, joita olen seikkailuni aikana kohdannut. Kärkeen nousee kaksi Itsenäistä Vahvaa Naista, joista pian opin sellaisen asian, että he ovat parisuhteessa. Kokeneen arkeologin kyvyilläni päättelin oitis, että tällaisen ison AAA-pelin alullepano on vuosien prosessi ja tuotannon aloittaminen on osunut todennäköisesti vuosiin 2018 ja 19, niin kutsuttuun Woken kultakauteen. Kun mietin, miten naisvihamielinen paikka pelikulttuuri on, en laita valistustyötä ollenkaan pahakseni. Lisäksi mukanani häärää myös eräs itsenäinen vahva nainen, jonka kanssa hieman naljailemme, jopa kevyesti vittuilemme samalla kun pelastamme toisiamme pulasta ja niin edelleen. Kemiat ovat välillämme kelvolliset, ja tämä on jopa kiva mauste.
Toinen, mikä pelissä on näköjään vain mauste, on taistelu. Revolverilla olen ampunut tasan kaksi laukausta, ja nekin olisi voinut jättää ampumatta. Lähinnä olen hiippaillut natsien ohitse tai lyönyt lapiolla päähän takaapäin. Ruoskalla voisi kai riisua aseista, mutta toistaiseksi olen käyttänyt sitä 95 % ajasta kiipeilyköytenä.
Pyllyn alle päädyin, koska natsit etsivät täältä kuumeisesti McGuffinia, joka minun täytyy löytää ensin. Mutta kuulkaapas tätä. Täältä pyllyn alta on paljastunut tuntematon, mystinen, salaisuuksia kätkevä Vanha monttu. Täällä on myös mystisiä, muinaiseen teknologiaan viittaavia hieroglyfejä. Minä tokaisen naiselle, että historia ei välttämättä mennyt ollenkaan niin kuin luulemme. Kyllä, pelin tekijät ovat mitä ilmeisemmin vakoilleet forkan Muinaishistoria-otsikkoa ja sitten antaneet palaa ja minä nautin tästä.
Last edited by Laatu (Yesterday 02:44)
You know, if it was a regular salad I wouldn't have said anything. But you had to have the BIG SALAD.
Offline