You are not logged in.
Kukakohan supersalainen starba on 10.9. Kuudes linjalla soittava The Polar Beduin?
Jäsen: vitun hapan pappaosasto.
Matin kanssa seilataan
Paten kanssa reivataan
Offline
Kukakohan supersalainen starba on 10.9. Kuudes linjalla soittava The Polar Beduin?
En kerro
Ei puhuttele konerumpu ja Hitler sample samoin kuin kaunis ja eteerinen homo kuiskailu
Offline
[quote:411f242f83="Ylitarkastaja Tolonen"]Kukakohan supersalainen starba on 10.9. Kuudes linjalla soittava The Polar Beduin?
En kerro [/quote:411f242f83]
Daaaaaaaaamn!
Jäsen: vitun hapan pappaosasto.
Matin kanssa seilataan
Paten kanssa reivataan
Offline
kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Black Metal on oikeasti muutakin kuin skandaalijournalismia.
jäsen: vitun hapan (suljettu?) pappaosasto
Offline
[quote:9fcc13e107="hrmunoita"][quote:9fcc13e107="Ylitarkastaja Tolonen"]Kukakohan supersalainen starba on 10.9. Kuudes linjalla soittava The Polar Beduin?
En kerro [/quote:9fcc13e107]
Daaaaaaaaamn![/quote:9fcc13e107]
Saatanpa tietää...
Jäsen: vitun hapan pappaosasto.
Matin kanssa seilataan
Paten kanssa reivataan
Offline
[quote:501a1f1751="Ylitarkastaja Tolonen"]Kukakohan supersalainen starba on 10.9. Kuudes linjalla soittava The Polar Beduin?
En kerro [/quote:501a1f1751]
(jos tämä oli viittaus om-topikkiin, mitä kyllä epäilen )
Offline
kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Jestas! Taidanpa koittaa minäkin, jos duunihommat vaan sallii...
"Olin eka ja kolmas, joka sai maksusta"
Offline
[quote:7891ab1efe="silvawhale"]kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Jestas! Taidanpa koittaa minäkin, jos duunihommat vaan sallii...[/quote:7891ab1efe]
asiaa. aika putki kyl tulee... to toi, pe bug, la suvilahtihommat.. su sitten pizzerian kautta hermoparantolaan?
onks samuli huomannu?
Black Metal on oikeasti muutakin kuin skandaalijournalismia.
jäsen: vitun hapan (suljettu?) pappaosasto
Offline
[quote:69ceda9265="tomitarmo"][quote:69ceda9265="silvawhale"]kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Jestas! Taidanpa koittaa minäkin, jos duunihommat vaan sallii...[/quote:69ceda9265]
asiaa. aika putki kyl tulee... to toi, pe bug, la suvilahtihommat.. su sitten pizzerian kautta hermoparantolaan?[/quote:69ceda9265]
äläkääkä unohtako sunnuntain daniel wang + kelley polar -iltaa kutosella!
hmmm, kerran jasonin oon nähny, sillon oli kyl mahottoman kova. perjantaina tulossa joka tapauksessa helsinkiin, pitäisköhän aikaistaa reissua... terveys ja rahathan tässä menevät.
Se on ihan järkyttävää. Se on kuvottavaa kusetusta. Se on helvetinmoista suhmurointia. Se on törkeää. Se on ihan karseaa katsoa.
Offline
hmmm, kerran jasonin oon nähny, sillon oli kyl mahottoman kova. perjantaina tulossa joka tapauksessa helsinkiin, pitäisköhän aikaistaa reissua... terveys ja rahathan tässä menevät.
niinpä.
Black Metal on oikeasti muutakin kuin skandaalijournalismia.
jäsen: vitun hapan (suljettu?) pappaosasto
Offline
[quote:c051c933c9="silvawhale"][quote:c051c933c9="tomitarmo"][quote:c051c933c9="silvawhale"]kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Jestas! Taidanpa koittaa minäkin, jos duunihommat vaan sallii...[/quote:c051c933c9]
asiaa. aika putki kyl tulee... to toi, pe bug, la suvilahtihommat.. su sitten pizzerian kautta hermoparantolaan?[/quote:c051c933c9]
äläkääkä unohtako sunnuntain daniel wang + kelley polar -iltaa kutosella!
hmmm, kerran jasonin oon nähny, sillon oli kyl mahottoman kova. perjantaina tulossa joka tapauksessa helsinkiin, pitäisköhän aikaistaa reissua... terveys ja rahathan tässä menevät.[/quote:c051c933c9] dj donnaa en oo kauheesti kuullu,toki sen verran,että kiinnostaa nähdä livenä. Jason forrestin 1979 post disco crash-cd on kyl ihan hemmetin makee levy!
"Olin eka ja kolmas, joka sai maksusta"
Offline
Onks kukaan muu mittenin ja mun lisäksi menossa katsomaan BöndedöRöllia tänään?
Sent from my iPhone 16
Offline
LA 11.10. MATTI NYKÄNEN @ STADIN TÄHTI!
Liput 10 e.
Vielä aika sopivasti mun syntäreiden aikoihin.
Tuollahan on muutakin "äksöniä".
Sent from my iPhone 16
Offline
[quote:2a3fba0680="Tomsk"]LA 11.10. MATTI NYKÄNEN @ STADIN TÄHTI!
Liput 10 e.
Vielä aika sopivasti mun syntäreiden aikoihin.
Tuollahan on muutakin "äksöniä".
http://www.stadintahti.fi/tapahtumat.htm[/quote:2a3fba0680]
LA 29.11:"Cheeks"!
NO NYT SE VITTU ON KLOONANNUT ITTENSÄ!
"noi (sun) listat tekevät ketjuista vittumaisia luettavia. vähänniinku kaikki muutkin sun postaukset siis mut voisit lopettaa. yllytys ei oo hyvä tekosyy. no ei niitä tartte sinnekään enää postailla. tuollaset listat vois upota jonneki huoneeseen ja muut (sun) jutut demiin."
Offline
dj donnaa en oo kauheesti kuullu,toki sen verran,että kiinnostaa nähdä livenä. Jason forrestin 1979 post disco crash-cd on kyl ihan hemmetin makee levy!
netistä kaivetut livet on olleet tehokuuntelussa ja pirun hyvää hulinaa. aika standupiksi menee kans välillä. shinne.
Black Metal on oikeasti muutakin kuin skandaalijournalismia.
jäsen: vitun hapan (suljettu?) pappaosasto
Offline
[quote:d20ade8596="Tomsk"]LA 11.10. MATTI NYKÄNEN @ STADIN TÄHTI!
Liput 10 e.
Vielä aika sopivasti mun syntäreiden aikoihin.
Tuollahan on muutakin "äksöniä".
http://www.stadintahti.fi/tapahtumat.htm[/quote:d20ade8596]
Ja Biitit ja tyylit 1.11. Hesarissa oli Städärin mainos ja noi oli molemmat mainittu siinä. Ajattelin, että yhteisilta, jossa Matti ja Alimo ja Control!
Oisko parasta.
Lapsena tykkäsin seurata kun kanat paistuivat isossa karusellissa kaupan lihatiskillä.
Offline
[quote:609a39a5be="noiseidea"]Ajattelin, että yhteisilta, jossa Matti ja Alimo ja Control!
Oisko parasta.[/quote:609a39a5be]
Toi muuten toimis. Koskahan nää revittelis jollain yhteissinkulla?
Älä niin ne oli siel ku siel oli.
Offline
YHDYSVALTALAINEN DOOM-YHTYE OM TAVASTIALLE
Ma 03.11.2008 Tavastia, Helsinki +Pharaoh Overlord, Gunswamp
Marraskuun 3. päivä Tavastialle saapuva yhdysvaltalainen Om kuuluu modernin metallimusiikin ja etenkin sen kokeellisemman laidan arvostettuihin nimiin. Tänä syksynä Pohjois-Amerikkaa Dinosaur Jr:n ja Mudhoneyn kanssa kiertävä duo esiintyy Suomessa nyt ensimmäistä kertaa.
Legendaarisen stoner/doom metal -pioneeri Sleepin raunioille San Fransiscossa vuonna 2003 perustettu Om personoituu vahvasti basisti/vokalisti Al Cisnerokseen. Miehen hypnoottisesti kiertyvät raskaat bassoriffit toimivat yhtyeen soundin perustana, jonka muita elementtejä ovat rummut sekä ajoittaiset vokaaliosuudet. Omin musiikin erikoispiirteitä ovat pitkät ja mantramaiset kappaleet, joissa on vaikutteita esimerkiksi doomista, sludge metallista, dronesta ja aasialaisista musiikkitraditioista.
Kolme studioalbumia Southern Lord- (mm. Sunn O))), Boris, Pentagram) ja Holy Mountain -levymerkeillä julkaisseen yhtyeen viimeisin pitkäsoitto on viime vuonna Jerusalemissa soitetulta neljän tunnin keikalta taltioitu livealbumi Live At Jerusalem. Alkuperäisrumpali Chris Hakiuksen jätettyä yhtyeen kuluvan vuoden keväällä Omin rumpupallille astui uutena tulokkaana Emil Amos. Elokuussa Sub Popin kautta ilmestyi nykymuotoisen Omin debyyttijulkaisu Gebal Barkal -single. Yhtyeen aikaisempia levyjä ovat tuottaneet muun muassa Billy Anderson (Melvins, Neurosis) ja Steve Albini (Nirvana, Pixies). Syksyn aikana Om esiintyy esimerkiksi My Bloody Valentinen kuratoimalla ATP New York -festivaalilla sekä ATP-organisaation järjestämässä Release The Bats -tapahtumassa Lontoossa.
Illan avaavat Circlen, Aavikon ja Plain Riden kokoonpanoista tuttujen muusikoiden harvakseltaan keikkaileva Pharaoh Overlord sekä Ilkka Vekan ja Arttu Tolosen muodostama ambient/drone-projekti Gunswap. Liput tapahtumaan maksavat 15 euroa ja ennakkoja myyvät Tiketin toimipisteet. Ovelta liput maksavat 17 euroa.
OM (USA)
Om create metal music for the mind and the soul (Metal Hammer)
Cisneros' trademark mantras, the duo's vicetightness, and a fearsome litany of riff after frequently groovy riff, induce a trance-like euphoria (Terrorizer)
Underground album of the month 2006 (Mojo)
A testament to how easily the music can coax you into a hypnotic sleep and then without a warning dunk your body into an icy cold reawakening, 8/10 (PopMatters)
Slow, massive and patient. 7.4/10 (Pitchfork)
High priests of stoner doom, 3.5/5 (Spin)
www.omvibratory.com
www.myspace.com/variationsontheme
www.fullsteamagency.com
Offline
la 6/9, Lepakkomies, Helsinki: FUN + KOLMIPIIKKI
Liput 4. Halpaa kaljaa.
http://www.noisecorewalze.com
http://www.myspace.com/noisecorewalze
http://www.youtube.com/noisecorewalze
Offline
[quote:94552e3c17="Laihone"]BLACK MOTOR Kuti-klubilla Club Libertessa torstaina 4.9, Liput 5e. (www.clubliberte.fi)
Sami Sippola: saksofonit
Ville Rauhala: kontrabasso
Simo Laihonen: rummut
Syyskuussa julkaistavaa "Vaarat Vastukset" levyä nyt kuultavissa osoitteessa:
www.myspace.com/blackmotors[/quote:94552e3c17]
Offline
Tiukkaa meteliä tarjolla sibbiksen Taigajuhlassa!
Paitsi että, kun toi on pyhässä tilassa niin ehkä siellä ei oo ihan ekstremeintä free-vääntöä kuitenkaan tarjolla
Helevetin hyvää settiä lienee joka tapauksessa
[quote:805acfbe5e]klo 19.00 The World Mänkeri Orchestra
Tuomiokirkon krypta, liput 10 / 7 e
The World Mänkeri Orchestra (1984 - ), on työkautenaan 2007- 2008 keskittynyt kirkkokonsertteihin, joita on myös dokumentoitu ja viimeisin on ollut huhtikuussa Turun Pyhän Henrikin Taidekappelissa. "Pyhät Salit -ihmisten äänet"- projektiin liittyen on jo ennalta tehty äänite, joka odottaa julkistusta. Ensemblen tarkoituksena on ollut hakea uusia akustisia tiloja oman sointinäkemyksensä edelleen kehittämiseen suhteessa
erilaisiin tiloihin.
The World Mänkeri Orchestra - Pyhät Salit- ihmisten äänet- projektin kokoonpano on seuraava:
Heikki Syrjänen - Pekka Westerholm : puhaltimet
Meri Tiitola : ääni, vocals
Olli Penttilä : basso
Petri Pentikäinen : lyömäsoittimet
Hanna- Maarit Kohtamäki- Pentikäinen: urut
http://www.worldmankeriorchestra.com[/quote:805acfbe5e]
menen nyt nukkumaan ajatellen Jan Vapaavuorta
Offline
asiaa.
ainakin kaikki harmolodisen jaskan ystävät paikalle. tää on aika settiä.
päivä on näköjään ma 22.9. klo 19
ja tämmlnenkin:
Temppeliaukion kirkko Helsinki su 19.10
[quote:7cd157acdf="Pope"]Tiukkaa meteliä tarjolla sibbiksen Taigajuhlassa!
Paitsi että, kun toi on pyhässä tilassa niin ehkä siellä ei oo ihan ekstremeintä free-vääntöä kuitenkaan tarjolla
Helevetin hyvää settiä lienee joka tapauksessa
[quote:7cd157acdf]klo 19.00 The World Mänkeri Orchestra
Tuomiokirkon krypta, liput 10 / 7 e
The World Mänkeri Orchestra (1984 - ), on työkautenaan 2007- 2008 keskittynyt kirkkokonsertteihin, joita on myös dokumentoitu ja viimeisin on ollut huhtikuussa Turun Pyhän Henrikin Taidekappelissa. "Pyhät Salit -ihmisten äänet"- projektiin liittyen on jo ennalta tehty äänite, joka odottaa julkistusta. Ensemblen tarkoituksena on ollut hakea uusia akustisia tiloja oman sointinäkemyksensä edelleen kehittämiseen suhteessa
erilaisiin tiloihin.
The World Mänkeri Orchestra - Pyhät Salit- ihmisten äänet- projektin kokoonpano on seuraava:
Heikki Syrjänen - Pekka Westerholm : puhaltimet
Meri Tiitola : ääni, vocals
Olli Penttilä : basso
Petri Pentikäinen : lyömäsoittimet
Hanna- Maarit Kohtamäki- Pentikäinen: urut
http://www.worldmankeriorchestra.com[/quote:7cd157acdf][/quote:7cd157acdf]
Black Metal on oikeasti muutakin kuin skandaalijournalismia.
jäsen: vitun hapan (suljettu?) pappaosasto
Offline
Kiitos silba päivämäärten lisäämisestä. Olen ihan sekaisin
menen nyt nukkumaan ajatellen Jan Vapaavuorta
Offline
[quote:6ad7d5de34="tomitarmo"][quote:6ad7d5de34="silvawhale"]kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Jestas! Taidanpa koittaa minäkin, jos duunihommat vaan sallii...[/quote:6ad7d5de34]
asiaa. aika putki kyl tulee... to toi, pe bug, la suvilahtihommat.. su sitten pizzerian kautta hermoparantolaan?
onks samuli huomannu?[/quote:6ad7d5de34]
No ää oon soittaan torstaina levyjä Libertessä. Jää Donsku tällä kertaa väliin. Ellen ehi loppuillasta.
Offline
[quote:eaa80e2c19="tomitarmo"][quote:eaa80e2c19="silvawhale"]kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Jestas! Taidanpa koittaa minäkin, jos duunihommat vaan sallii...[/quote:eaa80e2c19]
asiaa. aika putki kyl tulee... to toi, pe bug, la suvilahtihommat.. su sitten pizzerian kautta hermoparantolaan?
onks samuli huomannu?[/quote:eaa80e2c19]
on tää mahotonta. ja sitten olis tosiaan toi kelley polar su, mut onneks sillon oon jo poissa kaupungista.
[quote:a92b1e605b]kaikki mitä hän kirjoittaa, peilautuu hyvin helposti sitä vasten, mikä hänen yksityissuhteensa on.[/quote:a92b1e605b]
Offline
[quote:e9ad4b6d64="silvawhale"][quote:e9ad4b6d64="tomitarmo"][quote:e9ad4b6d64="silvawhale"]kappas, dj donna summer misfits-klubilla ens torstaina. shinne.
Jestas! Taidanpa koittaa minäkin, jos duunihommat vaan sallii...[/quote:e9ad4b6d64]
asiaa. aika putki kyl tulee... to toi, pe bug, la suvilahtihommat.. su sitten pizzerian kautta hermoparantolaan?
onks samuli huomannu?[/quote:e9ad4b6d64]
No ää oon soittaan torstaina levyjä Libertessä. Jää Donsku tällä kertaa väliin. Ellen ehi loppuillasta.[/quote:e9ad4b6d64]
eikös redrum oo 22-04? vois kuvitella et aika myöhään mennään. aattelin vähän kysella erkolta, ei itsekkään ehkä jaksais siellä viittä tuntia venailla..
Black Metal on oikeasti muutakin kuin skandaalijournalismia.
jäsen: vitun hapan (suljettu?) pappaosasto
Offline
jaa pitäskö donnaanki
jaa miks funki soittaa lauantaina eikä esim joskus ku ei olis kaikkee yht'aikaa
hulluu, funki townissa nämä
Ei mitään muttia, kaikki boikottiin saatana!!
Security Fee:n hinnalla sisään!
Offline
Ois plus ygönen huomisen Brutal Truth -keikan vieraslistalle. Olisko kellään kiinnostusta tulla messiin?
Sent from my iPhone 16
Offline
Ois plus ygönen huomisen Brutal Truth -keikan vieraslistalle. Olisko kellään kiinnostusta tulla messiin?
Semisti kiinnostaisi!
Ei puhuttele konerumpu ja Hitler sample samoin kuin kaunis ja eteerinen homo kuiskailu
Offline
Eli joo voin tulla.
Ei puhuttele konerumpu ja Hitler sample samoin kuin kaunis ja eteerinen homo kuiskailu
Offline